Најнаградуваниот телевизиски канал во вашите домови

Еден од најнаградувани телевизиски канали, AMC отсега е достапен во основните СББ пакети, како и во Тотал ТВ понудата во Србија, Македонија, Босна и Хецеговина и Словенија. Фантастичните и возбудливи приказни на високобуџетската филмска и сериска програма зад која стои AMC се достапни благодарение на успешната сработка сo AMC Networks International.

За новогодишните празници ќе можете да уживате во популарните ТВ серии, неочекуваните и возбудливи приказни на повеќекратно наградуваниот ТВ канал, кој стои позади некои од најгледаните серии кои ќе можете да ги гледате – Breaking Bad, Fear the Walking Dead, и за Златниот глобус номинираните - Better Call Saul и The Night Manager.

AMC е единствената продукција во телевизиската историја која четири години по ред ја освојува Еми наградата за најдобрата драмска серија "Mad Men" и шест од последните седум награди за серијата "Breaking Bad".Покрај тоа, AMC ги има најгледаните драмски серии во историјата на кабелската телевизија.

Милионска публика широм светот веќе наголемо ги следи фантастичните приказни од филмскиот и серискиот програм на AMC, кој за публиката во Македонија ќе биде достапен преку Тотал ТВ на позиција 59.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Овде сме за сите ваши прашања и сугестии

ПОБАРАЈТЕ НЕ

Јавете се во нашиот контакт центар на (02) 30 63 000

ПОСЕТЕТЕ НЕ

Посетете го нашиот изложбен салон, ве очекуваме.

ПИШЕТЕ НИ

Пратете ни е-маил на contact@totaltv.mk