Total TV најавува натпревари на Македонската репрезентација, ексклузивно на Sport Klub

Бидете со тимот на Македонија овој четврток, 06. септември од 20:45, кога се игра првиот натпревар во UEFA Лига на нации против Гибралтар. Дуелот на двете репрезентации можете да го следите ексклузивно во директен пренос на каналот SK2!

Сите натпревари на премиерното издание на Лига на нации се достапни во директни преноси само на каналите на Sport Klub, преку Total TV и EON.

Оваа година за прв пат се игра UEFA Лига на нации. Осмислена е како нов систем на натпревари кој треба да ги замени задолжителните пријателски натпревари на репрезентации, а ќе се игра на секои две години. Покрај пехарот на Лига на нации, голем влог во натпреварувањето е и место на Европското првенство 2020 година.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Овде сме за сите ваши прашања и сугестии

ПОБАРАЈТЕ НЕ

Јавете се во нашиот контакт центар на (02) 30 63 000

ПОСЕТЕТЕ НЕ

Посетете го нашиот изложбен салон, ве очекуваме.

ПИШЕТЕ НИ

Пратете ни е-маил на contact@totaltv.mk