Нова српска серија "Жигосани во рекетот" на ТОП каналот на Тотал ТВ

Почнуваме со премиерата на долгоочекуваната српска серија која ќе ви направи есента и зимата незаборавни!

Првата епизода која започнува со емитување на 1-ви ноември, исклучиво на ТОП канал, е Жигосани во рекетот - новата српска висококвалитетна серија од авторот и продуцент Драган Бјелогрлиќ. 

Секоја недела, четврток и петок во 20 часот, сите корисници на Тотал ТВ ќе можат да ја гледаат оваа модерна бајка која ја следи судбината на двајца членови на последната златна генерација на југословенската кошарка, едниот од Србија и едниот од Хрватска, кои после неколку години повторно се среќаваат со желбата да и се вратат на својата најголема љубов - кошарката. 

Преку 45-те епизоди ќе откриете дека ова е всушност приказна за втората шанса. Втора шанса за пријателство, втора шанса за татко и син, втора шанса за пропаднатиот клуб, втора шанса за неисполнети таленти, втора шанса во потрага по среќа, втора шанса за генерацијата чиишто најдобри години ги изеле скакулци. 

Позади овој наслов, по филмска приказна на Владимир Кечмановиќ и Драган Бjелогрлиќ, се состои екипа од: Извршен продуцент - Горан Бјелогрлиќ, извршен продуцент - Хрватска - Томица Паликовиќ, творец на серијата Марко Савиќ, режисер Наташа Вишиќ и Татјана Жежељ, писатели: Владимир Кечмановиќ, Саша Подгорелец, Антонио Габелиќ, Душан Булиќ, Марко Манојловиќ, Коста Пешевски и соработник на писателот Ранко Божиќ, режија: Срѓан Спасиќ и Данило Беќковиќ. Оригинална музика: Саша Лошиќ, ЛП Дуо и Ања Ѓорѓевиќ. 

Главните улоги ги толкуваат Небојша Дугалиќ и Филип Швагиќ, заедно со Дубравко Мијатовиќ и Весна Тривалиќ, додека публиката ќе има можност да ги види Светозар Цветковиќ, Милица Зариќ, Александар Радојчиќ, Иву Илинчиќ, Миону Марковиќ, Жарко Лаушевиќ, Марко Николиќ, Богдан Диклиќ, Предраг Ејдус, Жик Тодоровиќ, Драган Мицановиќ, Весна Тривалиќ, Бодо Нинковиќ, Ненад Хераковиќ, Петар Бенчин, Луција Шербеџија и хероите на серијата - младите кошаркари - Миш Драгичевиќ, Јован Јовановиќ, Вучиќ Перовиќ, Павле Вркљана и Милорад Капор.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Овде сме за сите ваши прашања и сугестии

ПОБАРАЈТЕ НЕ

Јавете се во нашиот контакт центар на (02) 30 63 000

ПОСЕТЕТЕ НЕ

Посетете го нашиот изложбен салон, ве очекуваме.

ПИШЕТЕ НИ

Пратете ни е-маил на contact@totaltv.mk